Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Juliusza Słowackiego wspólnie z Galerią Sanowa w Przemyślu świętował Dzień Kobiet i promował własne kierunki kształcenia

„W erze, gdzie za człowieka wszystko robią maszyny, projektowanie i szycie ubrań jest jedną z ostatnich przystani tego, co ludzkie, personalne i niepodrabialne”. Te słowa Christiana Diora zainspirowały organizatorów do przedstawienia niebanalnych kolekcji ubrań zaprojektowanych i wykonanych przez uczennice klasy Technikum Przemysłu Mody.

Mając na uwadze zbliżające się Święto Kobiet nasza szkoła postanowiła przygotować szereg atrakcji, nie tylko dla kobiet... Dzięki temu całe rodziny mogły na chwilę oderwać się od rzeczywistości i przeżyć z nami podróż modową, zrobić rodzinne zdjęcie przy „ściance”, stworzonej przez uczniów klasy Fototechnik oraz zobaczyć na żywo wykonanie projektów druku 3D. Zainteresowaniem cieszył się również nasz robot Wally oraz rozgrywki CS. Uczniowie z klasy Liceum z innowacją psychologiczno-pedagogiczną zadbali o rozrywki dla najmłodszych i młodzieży, pokazując między innymi jak można oszukać mózg. Natomiast uczniowie Technikum numer 7 z klasy Technik Weterynarii zaprezentowali na fantomie psa jak pospieszyć na ratunek zwierzęciu.

Główną atrakcją przedsięwzięcia były pokazy mody kolekcji damskiej, między innymi: „Kryształowy blask”, „Shining Diamond”, „Czarno –białe”, „Historyczne”, „Modowy Misz-masz” oraz „Kwiaty”. „Wisienką na torcie” był pokaz kolekcji męskiej w stylu causal, sportowym i eleganckim prezentowany przez chłopców naszej szkoły.

W sobotę, dla najmłodszych grupa teatralna ZSLiT przedstawiła bajkę pt. „Kopciuszek”. Zainteresowaniem cieszył się również pokaz mody dziecięcej w bajkowych strojach.

Impreza cieszyła się ogromną popularnością – klienci galerii z zaciekawieniem obserwowali pokazy mody oraz chętnie uczestniczyli w przygotowanych zajęciach.

 

 

Free Joomla Lightbox Gallery