Od pomysłu do startupu Lekcja o Funduszach Europejskich

Uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. J. Słowackiego po raz kolejny, wzięli udział w akcji edukacyjnej prowadzonej przez Ministerstwo Rozwoju dotyczącej programu Polska Wschodnia 2014-2020.

Celem przedsięwzięcia było uświadomienie młodzieży, że pomysł na biznes to już dużo, ale nie wszystko. Potrzebna jest jeszcze wiedza i środki, które umożliwiają jego realizację.

Podczas 45-minutowych zajęć młodzież dowiedziała się między innymi, w jaki sposób Fundusze Europejskie mogą pomóc im przekuć swoje pomysły w innowacyjny biznes. Zapoznała się z tematyką przedsiębiorczości w kontekście wykorzystania Funduszy Europejskich, przeznaczonych dla młodych ludzi oraz możliwościami wsparcia rozwoju innowacyjnego biznesu.

Poszerzyła wiedzę o Funduszach Europejskich w ramach Programu Polska Wschodnia, a w szczególności dotyczących Platform Startowych, Start-upów - miejsc, gdzie można znaleźć informacje na temat Funduszy Europejskich, w tym Platform Startowych dla nowych pomysłów.

Lekcja została przeprowadzona w oparciu o scenariusz oraz specjalnie przygotowany komiks z historią wdrożenia innowacyjnego pomysłu i wykorzystania w tym celu funduszy europejskich.

Na zakończenie zajęć został przeprowadzony konkurs, uczniowie którzy najszybciej rozwiązali zadanie, otrzymali drobne upominki (słuchawki, pendrive, mysz). Uczniowie ocenili tą lekcję jako ciekawą, podobała im się forma zajęć i dostosowane do ich wieku materiały informacyjne w formie filmu instruktażowego oraz komiksu.

Zajęcia zostały przeprowadzone w klasach pierwszych: w Liceum Ogólnokształcącym z innowacją psychologiczno – pedagogiczną i w Technikum Informatycznym przez panią Lucynę Czaja podczas lekcji z podstaw przedsiębiorczości.

 

Free Joomla Lightbox Gallery