„Słońce jest w każdym człowieku” - 2016

Każdy dzień jest pokazem mody, a świat wybiegiem...

Te słowa Coco Chanel stały sie myślą przewodnią drugiego spotkania edukacyjnego „Słońce jest w każdym człowieku”, które odbyło się 29.11.2016 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Juliusza Słowackiego w Jarosławiu. Głównym celem przedsięwzięcia było pokazanie efektów pracy uczniów kierunku Technikum Przemysłu Mody.

Zaproszonych gości: nauczycieli przedmiotów artystycznych, wychowawców i uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu jarosławskiego i przeworskiego przywitał pan dyrektor Łukasz Piś, który zwrócił uwagę na ogromne możliwości na rynku pracy, jakie daje ukończenie Technikum Przemysłu Mody. Następnie uczennice technikum odzieżowego – Dagmara Wańkowicz i Ewelina Izdebska opowiedziały o tym, jak wygląda nauka w tym technikum, odwołując się do własnych doświadczeń szkolnych.

Prezentacja kierunku to pierwsza część spotkania. Druga wypełniona była warsztatami przygotowanymi zarówno dla uczniów, jak i ich opiekunów. I tak młodzież mogła przekonać się, że absolwent kierunku TPM będzie umiał nie tylko projektować i wykonywać wyroby odzieżowe, ale także realizować działania związane z marketingiem mody i stylizacją, czy też projektowaniem sztuki użytkowej i biżuterii, biorąc udział w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli zawodu: pani wicedyrektor Lucyny Markowskiej – Sum, Marty Cukierdy, Zofii Paluch i Elżbiety Purchy oraz profesjonalnej kosmetolog pani Elżbiety Sadlik. Gimnazjaliści, pod okiem opiekunów – nauczycieli zawodu i uczniów kierunku TPM, mogli uszyć spódnicę w 20 minut, zapoznać się z programem komputerowym wykorzystywanym podczas zajęć z projektowania i stylizacji odzieży, zaprojektować i stworzyć biżuterię oraz własny kubek, a także poznać tajniki makjażu, wizażu i stylizacji paznokci. Ponadto uczniowie wzięli udział w krótkich warsztatach fotograficznych przygotowanych pod czujnym okiem pana Radosława Baja przez uczniów kierunku fototechnik.

W tym czasie zaproszeni nauczyciele wzięli udział w warsztatach pt.: „Konstruktywna konfrontacja”, prowadzonych przez panią psycholog Renatę Dudek uczącą w liceum ogólnokształcącym z innowacją psychologiczno – pedagogiczną. Spotkanie uświetnił – wyczekiwany przez przybyłych gości – pokaz mody, podczas którego zaprezentowana została najnowsza kolekcja stworzona przez uczennice klasy maturalnej technik technologii odzieży.

 

Free Joomla Lightbox Gallery