Meksyk oczami podróżnika

W dniu 30.10.2016 r. w ZSLiT z inicjatywy pana Tomasza Wąsacza odbyło się spotkanie młodzieży klas pierwszych i drugich z podróżnikiem grupy trzask.pl Grzegorzem Chachurą , na temat jego podróży do Meksyku.

W czasie pokazu przygotowanego przez prelegenta uczniowie mogli między innymi:

  • - poznać jedno z największych miast świata jakim jest Meksyk,
  • - podążać śladami konkwistadorów - posłuchać niesamowitych mariachis
  • - ,,wypocząć’’ w popularnym kurorcie Cancun
  • - zobaczyć jeden z siedmiu cudów świta Chichen Itza
  • - dowiedzieć się jak smakuje najostrzejsza papryczka świata oraz pieczone świerszcze.
  • - złożyć wizytę potomkom dumnych Majów w San Cristobal De las Casas
  • - odwiedzić ostronosy, małpy i pająki w parku La Venta
  • - zmierzyć największe drzewo świata

Opowieści o Meksyku, przepełnione były pasją do podróżowania oraz poparte pokazem materiałów fotograficznych, cieszyły się wielkim zainteresowaniem uczniów. Wykład podróżnika zawierał szeroki zakres wiedzy przyrodniczo - geograficznej, historycznej i społeczno - kulturalnej. Nie dotyczył on nudnych kwestii, które przeciętnego ucznia niewiele interesują, ale tych naprawdę ciekawych, w które czasem, aż trudno uwierzyć.

Młodzież była zafascynowana opowieściami z podróży, zadawała liczne pytania, na zakończenie nagradzając prelegenta gromkimi oklaskami. Zdjęcia z tej i innych podrózy na:. http://trzask.pl/

Free Joomla Lightbox Gallery