Noc Świętojańska i magiczny pokaz mody

Dni Radawy, które odbyły się w dniach 25-26 czerwca br., to tradycyjne wydarzenie kulturalno - widowiskowe Gminy Wiązownica, bogate w najrozmaitsze atrakcje zarówno dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Noc Świętojańska, czyli Wigilia św. Jana przypada dzień po Nocy Kupały - najkrótszej nocy w roku - i ma bogate tradycje obrzędowe. Puszczanie wianków na wodzie, palenie ognia i skoki nad paleniskiem, szukanie kwiatu paproci to najpopularniejsze z nich.

W tym roku to wyjątkowe przedsięwzięcie uświetnił efektowny pokaz mody przygotowany przez nasze uczennice, podczas, którego modelki zaprezentowały charakteryzujące się wielką dbałością o detale, białe zwiewne suknie inspirowane nocą świętojańską, które dopełniły oryginalne wianki z polnych kwiatów.

Magiczny, wyjątkowy i niebanalny pokaz był częścią obrzędu Nocy Świętojańskiej, uczennice zaprezentowały się w naturalnym plenerze – amfiteatrze wodnym, w blasku pochodni zakończonym jednym z największych w Polsce pokazem laserowym VISUAL SENSATION i sztucznych ogni.

Organizator tej cyklicznej imprezy Wójt Gminy Wiązownica Pan Marian Jerzy Ryznar podziękował naszym modelkom za pokaz również w niebanalny sposób: każda uczennica otrzymała karnet wolnego wstępu wraz z najbliższą rodziną do Gminnego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Radawie podczas całych wakacji. Uczennice wraz z najbliższymi mogły z nich skorzystać podczas koncertu zespołów Blue Cafe czy Ino Ros już następnego dnia.

Brawo dziewczyny! Brawo Świtezianki! Każdy z pokazów pełen gracji i naturalnego wdzięku spotkał się z uznaniem wielotysięcznej publiczności, która obsypała poszczególne prezentacje gromkimi brawami. Przemarsz do łódek wśród pochodni i ognisk w towarzystwie ułanów, zapewnił niezapomniane wrażenia, dreszcze emocji.

Krótka przejażdżka Świtezianek po jeziorku, taniec na plaży i puszczanie wianków zwieńczyły sobotnią Noc Świętojańską. Święto najkrótszej nocy w roku kojarzone z czarami i sabatem pomimo upływu wieków, przetrwało jako magiczna noc ognia, miłości i tak było w Radawie o czym świadczą załączone zdjęcia.

Free Joomla Lightbox Gallery