Warsztaty dla młodzieży w Zakładzie Kosmetologii w PWSTE w Jarosławiu

Warsztaty dla młodzieży w Zakładzie Kosmetologii w PWSTE w Jarosławiu W ramach współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu w dniu 4 kwietnia 2016 roku młodzież z naszej szkoły brała udział w cyklicznych warsztatach z kosmetologii pielęgnacyjnej.

Warsztaty obejmowały peeling kawitacyjny oraz zajęciach praktyczne z wizażu. Tym razem uczennice klasy 1. technikum technologii odzieży i uczennica klasy 2. Liceum Ogólnokształcącego z innowacja praca socjalna poddały się zabiegowi peelingu kawitacyjnego.

Kawitacja jest zjawiskiem fizycznym, które wywołane jest zmiennym ciśnieniem. Zjawisko to wykorzystano w aparatach do peelingu kawitacyjnego. W trakcie zabiegu tworzą się mikroskopijne pęcherzyki gazu, następuje gwałtowna zmiana ciśnienia przy jednoczesnym rozbiciu martwych komórek warstwy rogowej naskórka. Zaletą tej metody jest złuszczenie tylko warstwy rogowej. Peeling kawitacyjny niszczy również bakterie odpowiedzialne za powstawanie zmian trądzikowych, oczyszcza pory z nadmiaru sebum, ułatwia pozbycie się zaskórników, wzmaga przekrwienie naskórka, rozjaśnienia przebarwienia naskórkowe.

Obok zabiegów pielęgnacyjnych uczestniczki warsztatów, pod okiem prowadzącej pani mgr Barbary Bajger – instruktor Zakładu Kosmetologii oraz studentek kierunku Kosmetologia, miały możliwość wykonania profesjonalnego makijażu dziennego w pracowni do wizażu i stylizacji. Wykorzystując wskazówki i sugestie profesjonalistek, nasze młode wizażystki tworzyły swój make-up. Prowadzone zabiegi pielęgnacyjne oraz zajęcia z wizażu sfotografowała uczennica klasy 2 LO z innowacją fotografia i film Karolina Kiełbicka.

Lucyna Markowska-Sum

 

Free Joomla Lightbox Gallery