O tym, co nas otacza, choć nie zawsze to doceniamy

Czy wyobrażasz sobie nasze miasto bez wieży ratuszowej, na którą spoglądali już nasi przodkowie, by sprawdzić aktualny czas? Czy łatwo byłoby Ci pogodzić się z brakiem możliwości spacerowania alejkami jarosławskiego parku, ocienionymi koronami stuletnich drzew? Jak czułbyś się, gdybyś idąc wzdłuż pierzei starego rynku nie mógł przejść podcieniami kamienicy Orsettich? Te, i setki innych charakterystycznych elementów naszego otoczenia, stanowią nierozerwalną część naszego życia, towarzyszą nam niejednokrotnie od urodzenia, przywołują wspomnienia minionych lat. Innymi słowy – są elementem krajobrazu, w którym żyjemy, który współtworzymy i za którego jakość odpowiadamy.

Czytaj więcej

Spotkanie Edukacyjne ,,Jestem Polakiem, Jestem Europejczykiem..”

W dniu 6. czerwca br. uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Juliusza Słowackiego w Jarosławiu przygotowali II edycję spotkania edukacyjnego pod hasłem ,,Jestem Polakiem, Jestem Europejczykiem..” , promującego 30 - lecie programu Erasmus i Dzień Wolności i Praw Obywatelskich.

Czytaj więcej

Europejski Uniwersytet Latający w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. J. Słowackiego w Jarosławiu - relacja

 W Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. J. Słowackiego w Jarosławiu realizowanych jest wiele projektów z zakresu edukacji europejskiej.

Czytaj więcej

Spektakularny sukces ucznia Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Juliusza Słowackiego w Jarosławiu.

 „Słońce jest w każdym człowieku” - te słowa patrona szkoły mówiące o sile i energii człowieka brzmią niezwykle wymownie w świetle ostatnich wydarzeń.

Czytaj więcej

Wycieczka dydaktyczna 2 klasy w zawodzie Technik Przemysłu Mody

26.09.2017 r. klasa 2 TPM wspólnie z nauczycielem przedmiotów zawodowych panią Zofią Paluch odbyła wycieczkę do zakładu MEN’SFIELD w Przeworsku.

Czytaj więcej

Warsztaty fotograficzne klasy 2LOF Warszawa

W dniach 26-28 maj 2017r. uczniowie klasy 2 LFP z innowacją "Fotografia i film" uczestniczyli w warsztatach fotograficznych, które odbyły się w Warszawie.

Czytaj więcej

Wyróżnieni uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. J. Słowackiego na koncercie Mr Pollacka.

Jesienny dzień 29 września to święto św. Michała Archanioła. Dokładnie tego dnia 2006 roku Michał Archanioł został obwołany Patronem Powiatu Jarosławskiego. To wyjątkowy opiekun, czczony jako Patron Kościoła i obrońca w walce ze złymi duchami.

Czytaj więcej

"Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem" 2017

PROGRAM STYPENDIÓW AKADEMICKICH

Czytaj więcej

,, Prawa podstawowe w UE” - lekcja europejska

Europejski Uniwersytet Latający oraz Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. J. Słowackiego w Jarosławiu zapraszają na lekcję europejską pt.: ,, Prawa podstawowe w UE”

Czytaj więcej

Piknik „Z bliźnim na majówkę” 2017

Piknik „Z bliźnim na majówkę”, który odbył się 27.05.2017r. to kolejna przygoda i kolejna wyprawa grupy modeli i modelek. J

Czytaj więcej

Jarosławskie obchody Światowego Dnia Sybiraka

Dla Sybiraków i Kresowian data 17 września jest szczególna. Tego dnia oddajemy hołd Polakom zesłanym na Syberię, inne tereny Rosji i Związku Sowieckiego.

Czytaj więcej

PROGRAM STYPENDIÓW AKADEMICKICH

PROGRAM STYPENDIÓW AKADEMICKICH

Czytaj więcej

Nowy rok i nowe wyzwania w klasie Technik Przemysłu Mody

18.09.2017r. klasa 2 TPM wyruszyła w podróż w poszukiwaniu piękna aż do Krakowa.

Czytaj więcej

Warsztaty wizażu

26.05.2017 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty wizażu zorganizowane dzięki uprzejmości Pani Marii Piotrowskiej z Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Rzeszowie.

Czytaj więcej

Noc Świętojańska i pokaz mody w Radawie

Pierwszy dzień lata, to tzw. Noc Kupały, potocznie zwana nocą świętojańską, która jest najkrótsza nocą w całym roku kalendarzowym. To także święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości, a przede wszystkim miłości.

Czytaj więcej

„Misie Tulisie”

„Misie Tulisie” to kolejna inicjatywa zrealizowana przez klasę I Technikum Przemysłu Mody.

Czytaj więcej

Piknik Rodzinny w Pełkiniach

Czerwiec to miesiąc sprzyjający imprezom plenerowym. 11 czerwca 2017 odbył się Piknik Rodzinny w Pełkiniach.

Czytaj więcej

Parada Schumana

W sobotę 20 maja na jarosławskim rynku odbyła się Parada Schumana zorganizowana przez Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia.

Czytaj więcej

I POWIATOWY KONKURS PIOSENKI ANGLOJEZYCZNEJ LET’S SING

W piątek 9 czerwca 2017 r. w Sali Widowiskowej Ogniska Baletowego odbył się I Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej Let’s sing.

Czytaj więcej

Być jak…

Która z nas nie chciałaby na chwilę stać się kimś innym, zmienić styl, upodobnić się do kogoś? W klasie Technikum Przemysłu Mody systematycznie pracujemy nad kreowaniem własnego wizerunku.

Czytaj więcej